غول جدید کمپانی سامسونگ یعنی Galaxy S21 Ultra تنها مانند نسل‌های قبلی خود به جدیدترین فناوری بی‌سیم دنیا مجهز خواهد بود. تکنولوژی Wi-Fi 6 در سری گوشی‌های Galaxy S10 و Galaxy S20 استفاده شده بود و حالا Galaxy S21 Ultra به‌عنوان نخستین گوشی موبایل در جهان خواهد بود که به شبکه Wi-Fi 6E با باند 6 گیگاهرتزی مجهز خواهد بود.

سامسونگ نه‌تنها در بخش‌های همچون پردازنده 5 نانومتری، رم با ظرفیت بسیار بالای 16 گیگابایتی و دوربین شگفت‌انگیز با زوم فوق‌العاده نسبت به بسیاری از پرچمدارن شرکت‌های رقیب خود برتری دارد، در این بخش هم یعنی فناوری Wi-Fi 6E پیشتاز است و طبق گفته سامسونگ Galaxy S21 Ultra با این فناوری به کاربران ارائه خواهد شد.

این استاندارد از شبکه Wi-Fi از باند 6 گیگاهرتزی بهره می‌برد و سرعت انتقال داده از 1.2 گیگابیت بر ثانیه تا 2.4 گیگابیت بر ثانیه دارد. این فناوری می‌تواند در دانلود اپلیکشین‎ها و بازی‌ها با حجم بالا و اجرای آنلاین آن‌ها و همچنین دانلود و آپلود ویدیو های 4K و 8K که حجم بسیار بالایی دارند، به کاربران کمک کند.

تکنولوژی Wi-Fi 6 در کشورهای کره جنوبی و آمریکا در حال حاضر استفاده می‌شود و طبق گفته های سامسونگ این کشورها اولین کشورهایی خواهند بود که می‌توانند به‌طور کامل از تکنولوژی Wi-Fi 6E استفاده کنند.