در سال 2020 شرکت اپل از خانواده آیفون 12 با معرفی 4 گوشی موبایل رونمایی کرد که در ظاهر به جز ابعاد مختلف تفاوت چندانی با نسل قبلی نداشتند. اما آن‌طور که به‌نظر می‌رسد خانواده آیفون 13 با تغییراتی اساسی در طراحی روبه‌رو خواهد بود.

طبق گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده از رندرهای جدید آیفون 13، اپل قصد دارد پورت شارژ را از گوشی‌های موبایل خود حذف کرده و نحوه شارژ گوشی‌ها را به‌طور کلی به‌صورت بی‌سیم کند.

از دیگر تغییرات احتمالی آیفون 13 در ظاهر می توان به تغییر سایز صفحه نمایش در مدل‌های مختلف آیفون 13 اشاره کرد و اینکه اپل در زمینه قصد اعمال تغییراتی دارد و می‌خواهد ناچ بالای صفحه نمایش که دربردارنده دوربین،سنسورها و اسپیکر بود را کوچک‌تر کند.

به این ترتیب صفحه نمایش آیفون 13 درصد بیشتری را برای نمایش تصاویر خواهد داشت. همچنین، این امکان وجود دارد که صفحه نمایش خانواده آیفون 13 از رفرش ریت 120 هرتزی بهره ببرد که پیشرفت مناسبی برای گوشی‌های آیفون خواهد بود که پیش‌تر در سال‌های گذشته شرکت‌های رقیب همچون سامسونگ این تکنولوژی را در گوشی‌های خود به‌کار برده بودند.

حال باید منتظر رویداد 2021 اپل برای معرفی سری جدید گوشی‌های موبایل خود یعنی آیفون 13 باشیم تا ببینیم اپل چه سوپرایزی برای کاربران درنظر گرفته‌است.